BİZE SORUN

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklarda normalde büyüme ve gelişmenin izlenmesi, normalden sapmaların tespiti yoluyla hastalıkların belirlenmesi ve önlenmesi için gereklidir.Sağlıklı çocuk takibinde düzenli olarak boy, ağırlık ve baş çevresi ölçümleri yapılır.

Bebeğin aşıları ne zaman başlar?

Bu aşılar nelerdir?

Bebeğin aşıları doğar doğmaz başlayacak, anneyle birlikte hastaneden taburcu edilmeden önce ilk önce ilk Hepatit B aşısı yapılmış olacaktır.Daha sonra ;

1. Ayda: Hepatit B
2. Ayda: Verem, karma ve zatürre aşıları
4. Ayda: Karma ve zatürre aşıları
6. Ayda: Karma, zatürre, hepatit B ve felç aşıları
12. Ayda: Kızamık - Kızamıkçık - Kabakulak ve Zatürre aşıları
18-24. Aylarda: Karma ve felç aşıları yapılır
Ayrıca doktorunuzun önerisi ile 1 (bir) yaşından sonra suçiçeği, 2 (iki) yaşından sonra Hepatit A aşısı yapılabilir.

ÇAYIROVA TIP MERKEZİ'n de, çocoğunuzun doğumundan itibaren gerekli tüm sağlık çocuk takipleri ve gerektiği takdirde tedavileri "Çocuk polikliniğimizde"de yapılabilmektedir.
Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. ÇAYIROVA TIP MERKEZİ'n de çocuklarımızın geleceğinin emin ellerde olduğunu hissedeceksiniz.

Çocuk Hastalıkları Servisi
Çocuk katımızda muayene,müdahale,emzirme ve oyun odası bulunmaktadır.

Sağlık Çocuk Takibi
Sağlıklı Çocuk takiplerimiz, polikliniklerimizde haftanın 5 günü ve cumartesi de yarım gün olarak yapılmaktadır.Bu takipler bebeğinizin doğumundan itibaren ilk olarak 1.haftada, daha sonra ise aşı takvimine uygun olarak ilk yıl 1 veya 2 ay aralarla 2. yıldan sonra ise 6 ay veya 1 yıl aralarla ücretsiz aşı yapılmaktadır.
Bu takiplerde bebeğinizin/çocuğunuzun fizikseli sosyal ve psikolojik gelişimini değerlendirilecek, aşıları yapılacak ve koruyucu hekimlik danışmanlığı yapılacaktır.Genel Çocuk Polikliniğimizde çocuğunuzun teşhisi konulan hastalıkları var ise çocuğunuzun tedavi takibi düzenlenecektir.

Bölüm Doktorlarımız

Uzm.Dr. Muharrem ÇİLİNGİR

PROFİL DETAY