BİZE SORUN

Laboratuar

Laboratuar

ÇAYIROVA TIP MERKEZİ KLİNİK LABORATUARI, hizmet alan veya sadece labaratuar testi için başvuran hastalarımıza kalite standartlarına uygun, nitelikli labaratuar hizmetlerini vermek üzere kurulmuştur.
Labaratuarımız da rutin biyokimya, hematoloji, koagülasyon ve hormon testleri, tümör belirteçleri, tarama testleri, uyarı ve baskılama testlerini kapsayan tüm klinik labaratuar testleri 7 gün 24 saat çalışılmaktadır.
Hekimler labaratuar testlerini hastalıkların taranması, tanı konması, tedavinin seçimi, tedavinin izlenmesi ve hastalığın seyrinin izlenmesi gibi farklı bir çok amaçla isteyebilir. Çalışmalar günümüzde hekimlerin hastalarıyla ilgili olarak verdikleri tıbbi kararların yüzde 60-70 kadarının labaratuar test sonuçlarına dayandığını gösteriyor. Bu nedenle tıbbi laboratuarın en temel sorumluluğu doğru ve tekrarlanabilir sonuçlar üretmektir.

Bir labaratuar testinin çalışılması aslında üç temel aşamadan geçer:

Test örneğinin alınması, testin çalışılması ve sonuçların raporlanması. Labaratuarımızda en az hata ile en hızlı sonucu üretmek için teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve tüm süreçlerimizde kullanıyoruz.
Teknolojik gelişmelerden olabildiğince faydalanırken, bu teknolojileri kullanacak olan insan gücünün niteliği de en önemli konulardan biridir. Ekibimiz tıp fakültesi mezunu 1 biyokimya uzmanı, 1 biyolog, labaratuar meslek yüksekokulu mezunu deneyimli 2 labaratuar teknikerinden oluşmaktadır.

Biyokimya
Hormon
Seroloji
Mikrobiyoloji
İmmünoloji
Hematoloji
Patoloji